Poker online – jak zostać profesjonalistą

Poker jest prawdopodobnie najbardziej wciągającą i dochodową grą, która przyciąga graczy w niemal każdym zakątku naszej planety. Z jednej strony jest to gra zręcznościowa i oferuje wiele szans na wygraną. Z drugiej strony jest to popularna gra z wieloma konkursami i turniejami pokerowymi na różnych poziomach, gdzie gracze mogą wygrać duże nagrody pieniężne. Jeśli chcesz cieszyć się hazardem na profesjonalnym poziomie, musisz poświęcić dużo wysiłku i czasu, ale przy tym trudno jest zrozumieć, gdzie lepiej grać w pokera online lub offline. Dzięki wystarczającej praktyce i doświadczeniu nawet najsłabsi pokerzyści mogą stać specjalistami.

Oferujemy 12 zasad, które pomogą Ci nauczyć się grać w pokera na profesjonalnym poziomie.

 • Analiza i zrozumienie gry. Jeśli jesteś nową osobą w świecie pokera lub ogólnie hazardu, pierwszą rzeczą, którą musisz wiedzieć, jest wszystko, co możesz o grze i jak ją zagrać. Strony pokerowe są wypełnione przewodnikami informacyjnymi i artykułami na temat różnych opcji pokera, zasad i strategii potrzebnych do wygrania.
 • Znać zasady i grać uczciwie. Granie bez znajomości zasad będzie bezużyteczne, jeśli chcesz zostać ekspertem w grze. Gdy zrozumiesz uczciwe zasady i wszelkiego rodzaju opcji oszustwa, i zdobędziesz kompletny pomysł na grę, możesz przejść do następnego kroku – grać za pieniądze, a następnie wziąć udział w turnieju pokerowym.
 • Teoria bez praktyki nic nie znaczy. Trudna gra w pokera nie może zostać opanowana przez jedną teorię. Chociaż czytanie może dać Ci jasny obraz gry, praktyka pomaga lepiej zrozumieć samą grę i strategie, z których korzysta. Dlatego, jeśli to możliwe, kup zestaw pokerowy i naucz się grać w pokera z przyjaciółmi lub z rodziną. Ponadto możesz grać w gry w pokera oferowane przez liczne witryny hazardowe online.
Doug Polk
 • Graj tylko w zwycięskich kombinacjach. Ważnym krokiem w kierunku zostania profesjonalnym pokerzystą jest poznanie, z którymi kombinacjami grać i które najlepiej pasować. Staraj się nie grać w każdą kombinację, którą widzisz, i nie rób szczególnie dużych zakładów. Czasami jedno losowe zwycięstwo może odwrócić głowę i następnym razem możesz postawić wszystko i przegrać.
 • Sztuka blefowania. Blefowanie nie jest oczywiście strategią pokera online i działa tylko wtedy, gdy wiesz, jak i kiedy z niego korzystać. Światowe gwiazdy pokera, zawodowi gracze, rzadko stosują tę strategię, ale kiedy to robią, zazwyczaj im się to udaje. Początkujący gracze używają go nieprawidłowo, zbyt często, gdy nie ma takiej potrzeby, i ostatecznie przegrywają. Dlatego zanim wypróbujesz tę strategię w praktyce, upewnij się, że dowiesz się wszystkiego i unikaj jej nadmiernego używania.

 • Bądź czujny. Bądź na bieżąco o tym, co dzieje się przy stole podczas gry. Ważne jest, aby nauczyć się obserwować zachowanie rywali, ich mimikę i gesty – jeden niezręczny ruch może wydać karty gracza. A jeśli podchodzisz do tego mądrze, podobnie jak światowe gwiazdy pokera, możesz mieć jasne wyobrażenie o swoich szansach na wygraną.
 • Zarządzaj swoim kapitałem. Zarządzanie kapitalem to jedna z kluczowych rzeczy, które musisz wiedzieć, aby grać na profesjonalnym poziomie. Wybrane stoły i zakłady, które chcesz zagrać, muszą odpowiadać poziomowi umiejętności i budżetowi. Lepiej unikać gier z nadmiernie wysokimi stawkami na początku, kiedy zaczynasz analizować przeciwników i nadchodzącą grę. Dodatkowo, grając przy stołach z niskimi stawkami, możesz mieć świetną praktykę, redukując straty do minimum.
 • Wybór odpowiednich gier. Texas Hold’em może być najpopularniejszą grą, ale na pewno nie jedyną. Istnieje wiele różnych wariantów pokera, zarówno w trybie offline, jak i na stronach pokera, w których możesz spróbować swoich sił. Jeśli rozsądne podejście do sprawy, należy rozumieć, że możesz zostać ekspertem w jednej lub dwóch opcjach, ale nie we wszystkich. Im więcej nauczysz się cech gry w różnych wariantach, tym gorzej będziesz grał.
 • Graj sekwencyjnie. Jeśli chcesz osiągnąć profesjonalny poziom hazardu, musisz zagrać w grę zgodnie z umiejętnościami i strategiami, których się nauczyłeś. Regularne uczestnictwo w grze, niezależnie od liczby zwycięstw i porażek, pomoże Ci zapoznać się z nią i grać jak najlepiej.

 • Graj odpowiedzialnie. Chociaż konieczne jest regularne granie, ważne jest odpowiedzialne podejście do tego procesu, jeśli chcesz kontynuować grę. Upewnij się, że zawsze grasz w granicach swoich limitów finansowych. Prawdopodobieństwo, że będziesz uzależniony i przekroczenie w trakcie gry przekroczy twój dochód, jest wystarczająco duże.
 • Nie baw się emocjami. Hazard, gdy nie jesteś w najlepszym nastroju, prawie zawsze prowadzi do strat. Dotyczy to zwłaszcza pokera online, ale gry offline, ponieważ Twój przeciwnik może na Ciebie wpływać. Staraj się nie grać w pokera, gdy jesteś pijany, w złym nastroju lub w innym momencie, gdy po prostu nie możesz myśleć prosto lub pozostać czujnym.
 • Zrozum, kiedy opuścić grę. Nawet jeśli wygrałeś kilka razy z rzędu, musisz nadal utrzymywać wszystko pod kontrolą i rozumieć, kiedy zakończyć grę. Wiedza o tym, kiedy się zatrzymać, zwłaszcza po serii strat, może uchronić Cię przed bankructwem.

Być może wszystkie te wskazówki nie są w 100% kluczowe dla twojego sukcesu, ale przynajmniej pokażą Ci, w którym kierunku iść i czego musisz się nauczyć, ale od Ciebie zależy, czy będziesz grał w pokera online czy offline.

Leave a comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *