10 najbogatszych na świecie graczy w pokera

10 najbogatszych na świecie graczy w pokera

Poker to bardzo dochodowy i prestiżowy sport. Gracze, którzy zbudowali swoje majątki, uczestnicząc w rozgrywkach pokera naziemnego i pokera online, są na to żywym dowodem. Prawdziwe, czasem bardzo pogmatwane, ale i emocjonujące losy pokerowych graczy stanowią kanwę wielu filmów, powieści czy anegdot. Tak naprawdę majątki większości pokerowych szczęśliwców trudno oszacować, ponieważ łączą dochody z różnych źródeł. Istnieje jednak grupa wielbicieli pokera, która dorobiła się fortuny tylko i wyłącznie dzięki tej popularnej na świecie grze w karty, także w wirtualnego pokera. Jak to możliwe? Nagrody prestiżowych turniejów typu World Series of Poker, mogą osiągnąć niebagatelne kwoty. To samo dotyczy wyścigów turniejowych organizowanych na witrynach hazardowych. Zwycięzcy turniejów pokera na pieniądze online mogą liczyć nie tylko na uznanie wśród reszty graczy, ale i sowite nagrody pieniężne. Nasuwa się pytanie – czy wielbiciele pokera online w Polsce również mają szansę na uśmiech fortuny? Poker Polska online rządzi się swoimi prawami, ale warto marzyć!

Najbogatsi pokerowi gracze

Najbogatsi pokerowi gracze

Sam Farha – jak wygrać, to miliony

Majątek pochodzącego z Libanu gracza pokerowego Sama Farha szacuje się na 100 milionów dolarów. Niewiarygodne? A jednak – charyzmatyczny gracz dorobił się ogromnej fortuny dzięki swym karcianym umiejętnościom.

Phil Ivey – ikona pokera

Phil Ivey należy do najbardziej rozpoznawalnych pokerzystów na świecie. Mówi się, że dzięki pokerowi na prawdziwe pieniądze stworzył fortunę szacowaną na 100 milionów dolarów. Brzmi naprawdę świetnie! Dziesięciokrotne zwycięstwo w turniejach World Series of Poker zapewniło mu prawie 20 milionów dolarów.

Chris Ferguson – kontrowersyjna postać pokerowego światka

80 milionów dolarów – na taką kwotę szacowany jest majątek gracza o dość wątpliwej reputacji. Same turnieje pokerowe, przyniosły mu ponad 6 milionów dolarów zysku.

Dowle Brunson – kultowy gracz pokera naziemnego

Czy 75 milionów dolarów majątku to już za dużo? Nie dla Dowle Brunsona, gracza, który na stałe wpisał się w historię pokera. Ponad 50 lat uczestnictwa w różnego rodzaju rozgrywkach sprawiło, że Dowle na zawsze pozostanie w pamięci wielbicieli pokera, jak prawdziwy rekin tej branży.

Daniel Negreanu – dziecko pokera

Kwota majątku Daniela Negreanu przerasta wyobrażenia wielu graczy – to 50 milionów euro, zdobyte dzięki wspaniałym umiejętnościom gry w karty pokera. Zainteresowanie pokerem Daniel przejawiał już w dzieciństwie. Lata praktyki sprawiły, że został zwycięzcą ogromnej liczby turniejów oraz zdobył wiele prestiżowych wyróżnień.

Eric Seidel – profesjonalizm w każdym calu

42 miliony dolarów – taka kwota może zwrócić w głowie… Eric Seidel zdobył ją dzięki swojej życiowej pasji, pokerowi. Same prestiżowe turnieje przyniosły mu aż 5,5 miliona dolarów dochodu. Zagrywki Erica przeszły do historii. Wielu początkujących graczy próbuje uczyć się, wzorując na mistrzu. Jednak ta swoboda i lekkość to efekt wieloletniej praktyki i doświadczenia.

Antonio Esfandiari – magiczne ręce i styl

Były magik Antonio Esfandari jest właścicielem majątku o wartości 27 milionów dolarów, z czego 22 miliony to nagrody z wygranych turniejów pokerowych. Gracz jest autorem bardzo widowiskowych zwycięstw w prestiżowych rozgrywkach, które dały  mu nie tylko pieniądze, ale również sławę i uznanie. Kontynuacją kariery Antonio okazało się wydanie bardzo popularnej w kręgach znawców pokera książki.

Joe Hachem – zawodowiec i gwiazdor

Błyskotliwa kariera, od kręgarza do zawodowego gracza pokerowego, dała Joe szansę na zdobycie ponad 16-milionowego majątku, z czego 8,5 miliona dolarów to profity z udziału w pokerowych turniejach. Joe jest pierwszym z Australijczyków, który zdobył laury zwycięzcy World Series of Poker.

Jennifer Harman – pierwsza dama pokera

Jedyna kobieta w rankingu najbogatszych graczy pokerowych, Jennifer Harman, jest właścicielką majątku opiewającego na kwotę ponad 15 milionów dolarów. Dwa miliony z tej puli to efekt zmagań w turniejach pokera. Imponujące prawda? Mamy nadzieję, że do Jennifer dołączą kolejne wielbicielki karcianych rozgrywek.

Phil Hellmuth – The Poker Brat

Silna osobowość i charyzma to cechy gracza zamykającego nasz ranking – Philla Hellmutha. Jego majątek został wyceniony na 12 milionów dolarów. Chociaż to najniższa kwota z opisanych dziś, jest wystarczająco duża, by zapewnić naprawdę godne życie. Właśnie do tego gracza należy rekord, ustanowiony dzięki wygranej w rozgrywkach World Series of Poker, w 1989 roku. Poprzez zwycięstwo w tym turnieju, Phill zapisał się w historii pokera na długo, jak najmłodszy wygrany prestiżowego turnieju.

Podsumowanie

Wielomilionowe wygrane to dość częsta sytuacja w rozgrywkach pokerowych, także pokera online. Prestiżowe turnieje przyciągają zawodowych graczy o nieprzeciętnych umiejętnościach. Z ich wypowiedzi w licznych wywiadach można wyłuskać wspólny mianownik – żeby wygrywać, trzeba po prostu grać i konsekwentnie budować swój styl. Dobrym początkiem dla graczy, którzy chcą spróbować swoich sił w rozgrywkach, jest korzystanie z licznych turniejów pokera gry online. Regularna gra w pokera online może stać się przepustką do lepszej przyszłości. Gdzie grać w pokera? Nowoczesne i komfortowe pokerromy czekają na każdego! Poker internetowy to świetna forma spędzania wolnego czasu i trenowania własnych strategii. Wielu znanych graczy zaczynało karierę właśnie od pokera przez internet. Wprawdzie legalny poker w Polsce to temat na kolejny artykuł, ale warto wiedzieć, gdzie można skorzystać z bezpiecznego i legalnego pokera online, bez narażania się na konsekwencje. O tym napiszemy niebawem!

Leave a comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *